Style

Buď gentleman! Jak na ženu v kabátu?

By  | 

Mám za to, že gentlemanem se muž nerodí, nýbrž stává. Nejšťastnější v tomto ohledu mohou být ti, jejichž tatínek se vždy choval jako legendární kavalír Oldřich Nový, ale flintu do žita nemusí házet ani ostatní, kteří jsou zásadami gentlemanství doposud nepolíbeni!

Oldrich Novy - pravy gentleman

Nikdy není pozdě své chování vůči něžnému pohlaví povznést na vyšší úroveň, Tvé okolí to jistě ocení! Vím, že být gentlemanem je mnohem širší pojem, nicméně pro mě to znamená především chovat se zdvořile k ženám a prokazovat jim úctu a respekt. O dalších aspektech gentlemanství si povíme někdy příště, ale tento článek ber jako první z řady jednoduchých návodů, jak v různých situacích zacházet s dámou jako pravý muž.

How to Be a Gentleman

Pojďme na modelovou situaci! Venku hustě sněží a Ty si vyrazíš s přítelkyní, kamarádkou nebo kolegyní zahřát se libovolným horkým nápojem do kavárny. Schválně zde uvádím i příklad kamarádky a kolegyně, abys hned od začátku věděl, že bys si (nově) osvojené manýry gentlemana neměl šetřit pouze pro jednu ženu, naopak bys měl dopřát pocitu vážené slečny či dámy každé, se kterou přijdeš do kontaktu!

Gentleman style by Cavalier.cz

Ale zpět k naší zasněžené cestě do kavárny – už zde se začínáš o dámu starat, nabídneš ji rámě a vedeš si ji po své pravé ruce, kde má místo vážená osoba. U dveří kavárny bereš za kliku a vstupuješ dovnitř jako první, abys zkontroloval, že prostor je bezpečný. Svému doprovodu samozřejmě dveře přidržíš a necháš ho, aby si vybral stůl.

Do restaurace či kavárny vstupuje první muž

Nejprve pomůžeš dámě z kabátu a minimálně symbolicky pomůžeš také s odsunutím a přisunutím židle při jejím usedání. Poté jdeš její kabát pověsit a až nyní přichází prostor na svléknutí vlastního svršku.

Pokud má žena na sobě pouze kabát, měli bychom ji z něj pomoci v soukromí, nikoli v kavárně!

Víš vůbec, na jaké místo máš ženu usadit? Jak probíhá objednávka u číšníka? A jak se chovat během pobytu v kavárně? Jestli Tě to zajímá, počkej si na druhý díl seriálu „Buď gentleman“, pro dnešek už bylo pouček dost 😉

J.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *