Fitness

Zaručený recept! Jak shodit vánoční kila a něco navíc!

By  | 

Novoroční šok v podobě podivně těsného oblečení a nebývale vysokého čísla na váze máš za sebou, my pro Tebe máme soubor zaručených tipů, jak se dostat do plážové formy! Ten nejdůležitější bod nalezneš až na konci článku, ale ne, že si teď ostatní nepřečteš!

unhealthy food

Usměrni se v jídle!

Pojď si to přiznat, Tvoje předvánoční předsevzetí o střídmém ochutnávání všech těch nezdravých nástrah se rozplynulo s prvním spořádaným talířem cukroví a moc tomu nepomohlo ani opakované přejedení se bramborovým salátem. Stalo se, nebudeme Tě za to lynčovat, ale už stačilo! Den začni vyváženou snídaní, jez v tří až čtyř hodinových intervalech, o jídle dopředu přemýšlej a ideálně si ho den předem sám připrav!

Fat-Burning

Víš, co piješ?!

Limonády, šťávy a energetické drinky, které mají obsah cukru asi tak deset kilogramů na litr, vyřadíš automaticky, ale na co si ještě dát pozor? Sbohem musíš dát také hektolitrům mléka v kávě (pápá, lattéčko!), slza mléka do espressa nevadí, pokud bez toho neumíš žít. Sladíš stévií, med je sice také přírodní, ale plný cukru. Nedáváš si ovocné freshe! Je to možná moderní a cool, ale opět plné cukru, vitamíny získáš z doplňků. Zapomeň na alkohol! Je to jed a báchorkám o tom, že v malém množství tělu prospívá, dávno odzvonilo!

Pij čistou vodu, ochuť si ji citrónovou šťávou nebo lístky máty. Čaje jsou také ok, jen s tou kávou to moc nepřeháněj! Průměrná žena by do sebe měla dostat kolem dvou litrů tekutin denně, muž o půl litru až litr více.

drinks

Začni se hýbat!

Pohyb je očista těla i ducha! Pálíš tuky, pracuješ na své kondici, vyčistíš si hlavu a přitom se Ti do těla uvolňují endorfiny, což je povolený doping nazývaný také hormonem štěstí!  Pokud se chceš zaměřit vyloženě na pálení tuků, zvol si takovou aktivitu, při které si udržíš tepovou frekvenci kolem 135 úderů za minutu, a věnuj se jí třicet až šedesát minut třikrát týdně. Nezapomínej ani na fitko a cvičení s těžšími váhami, které rovněž pomáhá pálení tuků a navíc krásně tvaruje postavu!

start doing something

Dopřej si DEN PRASE!

Cheat day dá Tvému metabolismu pořádnou facku, ze které se ale velmi rychle otřepe a začne opět pracovat na plné obrátky! Jednou za dva až čtyři týdny si po striktním dodržování režimu udělej radost a nacpi se čímkoli, na co máš ten den chuť! Představivosti, kombinacím ani množství se meze nekladou… Jen pozor, ať se Ti cheat day nezmění v cheat week! 🙂

rock cheat day

Konzultuj své kroky s odborníky!

Když chceš skvělý sestřih (a barvu), objednáš se ke skvělému kadeřníkovi. Když chceš stylové oblečení, které se Ti nerozpadne po prvním praní, jdeš do značkového obchodu. A co uděláš, když se chceš dostat do životní formy? Hledáš rady ohledně cvičení a výživy na internetu, ideálně zdarma. Tak tady jednu radu zdarma také máš – každé tělo se chová a reaguje jinak, neexistuje jeden recept a pokud si nevíš rady, oslov odborníka, který má dlouholetou praxi ve výživovém i fitness poradenství a za kterým jsou vidět výsledky na jeho klientech! Nevěříš, že to je ta správná cesta? Tak googluj dál, bohužel na vše nalezneš na různých místech protichůdné názory a v hlavě budeš mít akorát zmatek.

dont google it

Nepolevuj!

Po pár týdnech vidíš první výsledky a váha se dostala zpět na dobu předvánoční. S tím se ale snad nespokojíš, ne?! Teď není čas Tvoje snažení utnout, ale naopak ještě přidat! Ty nejlíp víš, jak jsou začátky těžké… Nebaví Tě stále znovu začínat? Tak nepřestávej!

Dont Quit - Do It conceptual image with a man scrubbing through letters in the words Dont Quit converting them to Do It with a red pen in a motivational message of hope and perseverance.

Najdi si silnou motivaci!

A teď to nejdůležitější! Musíš vědět, proč se do svého snažení pouštíš! Najdi si silnou motivaci, která Ti nedovolí porušit jídelníček ani vynechat trénink. Najdi si něco, co Tě požene dál a dál!

Chceš si konečně připadat atraktivní? Štvou Tě řeči okolí, že to nedokážeš? Nebo si dokonce chceš splnit sen a postavit se na závodní prkna soutěží ve fitness a kulturistice? Je to jen na Tobě, Ty se pro to musíš rozhodnout a pořádně se do toho opřít!  Tak na co ještě čekáš?!

 

Držíme Ti palce a pamatuj, že čím víc do toho dáš, tím víc se Ti vrátí!

Eva Havelková, Jakub Kraus a nejchutnější krabičková dieta Vitalbox 🙂

@fitnessevisek@krausik89 a @vitalbox.cz

Lifelovers

 

4 Comments

 1. Lenka

  4.1.2016 at 8:16

  Krásný článek:-) Mojí motivací je krásné tělo, síla a dobrá nálada po cvičení, ale ani jedno se nějak neposouvá, už je to rok a pořád mi přijde, že stále stojím na místě. Mějte se krásně a už se těším na další článek. 🙂

  • life lovers

   5.1.2016 at 22:55

   Ahoj Leni, děkujeme za pochvalu 🙂 Rok je dlouhá doba, zkus se zamyslet, kde může být chyba… 😉 Pěkný den

 2. Jája

  8.1.2016 at 22:15

  Motivace je asi to nejhorší, ale ikdyž vím proč a jaká je moje motivace, když nad sebou nikoho nemám, prostě mi to nejde a hledám důvody, které jsou vždy ,,lepší,, než hejbnout zadkem nebo se nenajíst….. CHCI MÍT VAŠÍ VÝDRŽ!!

 3. Janča

  24.1.2016 at 11:11

  Ahojky miláčci :).. Již delší dobu sleduji vaše příspěvky, jak na fcb, tak tady a musím Vás pochválit, jak jste šikovní. 🙂 Je vidět, že vás vaše práce moc baví a to je hlavní :)… Já taky už cvičím cca 4 měsíce, zhubla jsem díky sacharid. vlnám, které stále držím. Ráda bych zhubla ještě 2,5kg. Jenže někdy mám chuť prostě na něco nezdravého, prto se chci zeptat, jestli můžu někdy zařadit i cheat day. Od někoho slyším, že je dobrý jen půl dne cheat day a někdo zase říká jen cheat meal. Mohla bych poprosit o radu, co na to říkáte? Jak často by se měl jíst a tak ? 🙂 Děkuji za odpověď. Janča

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *